زبان/ Language :
متن خبر
دفتر بازرگانی لهستان در ایران گشایش می یابد

 

 سفیر لهستان در تهران با بیان اینکه دفتر بازرگانی لهستان در ماه‌های آتی در ایران گشوده خواهد شد گفت: این کشور آمادگی دارد در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و حوزه‌های وابسته به آن با ایران تبادلات داشته باشد.

«یولیوش گویو» سفیر لهستان در تهران این خبر را عصر امروز -سه شنبه- در دیدار «مهدی فرشادان» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان بیان کرد.

سفیر لهستان در تهران با اشاره به علاقه مندی کشور خود برای گسترش روابط با ایران به ویژه در زمینه اقتصادی گفت: لهستان تمایل بسیار دارد تا در زمینه انرژی نیز همکاری‌های خود را با ایران گسترش دهد.
«یولیوش گویو» همچنین ابراز امیدواری کرد: دو کشور بتوانند روابط خود را با توجه به اشتراکات فراوان بهبود بخشند.

 

عزم جدی ایران و لهستان برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر

 

»مهدی فرشادان» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان نیز در این دیدار با اشاره به قرارداد منعقد شده بین ایران و لهستان در مبارزه علیه جرائم سازمان یافته و گفت: این قرارداد نشان‌دهنده عزم دو کشور برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر است.

وی به روابط خوب ایران و لهستان اشاره کرد و گفت: دو کشور دارای ظرفیت بسیار بالایی برای همکاری‌های گسترده و چند جانبه می‌باشند که باید از آنها در راستای منافع دو طرف بهره برد.

فرشادان در ادامه به نقش مهم ژنو پلتیکی ایران و لهستان اشاره کرد و گفت: اشتراکات بین دو کشور می‌تواند زمینه خوبی برای همکاری‌های فی‌مابین باشد.

به گزارش خانه ملت، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان در این دیدار تصریح کرد: بخش‌های انرژی، کشاورزی و فناوری از حوزه‌هایی هستند که می‌توانند به ارتقاء همکاری‌های دو کشور منجر شوند.

 

 

منبع: ایرنا

 


نوشته شده توسط : adminexir
تعداد بازدید : 257
 

بازگشت